Čelsi u 90. minutu ostao bez pobjede

Fudbaleri Čelsija su na svom terenu remizirali sa Everton 2:2 u 28. kolu Premijer lige.
Mreža Evertona je bila netaknuta sve do 52. minuta kada je poslije loše reakcije Kina, lopta došla do Žoaa Feliksa koji je iz okreta preciznim udarcem doveo Čelsi u vođstvo.
Nisu se fudbaleri Evertona predali poslije ovog gola Čelsija. U 69 minutu Dukure je poslije gužve nakon kornera sa desne strane loptu glavom poslao u mrežu. Tačnije loptu je izbacio Haverts iz gola, ali je zakasnio jer je ona već bila prešla gol liniju.
Međutim nije dugo na semaforu stajalo 1:1, jer je glavni sudija meča Ingland pokazao na bijelu tačku poslije duela Kolmana i Risa Džejmsa.
Loptu na bijelu tačku je stavio Kai Haverts koji je bio precizan i tako doveo Čelsi do nove prednosti.
A šok za navijače Čelsija je uslijedio u 90. minutu kada je poslije sjajne akcije Sims pobjegao svojim čuvarima i savladao Kepu za 2:2.